rozhoduješ sa podľa seba?

V poslednej dobe som si na sebe začal viac všímať rôzne vplyvy okolia, staré aj niekoľko rokov. Človek sa tomu nevyhne a nie je to nutne zlé, pokým sa hlasy okolia nestanú silnejšími ako ten náš.

Človek je spoločenská bytosť a tak je normálne, že sme okrem výchovy ovplyvňovaní aj naším prostredím. Ľuďmi, médiami, myšlienkami. Inšpirácie, vplyvov a trendov je stále viac, preto si myslím, že je ľahké vo víre hlasov nerozpoznať svoj.

Ak strácame hlas, možnosť zdieľať každého jedinečný príbeh sa stráca tiež. Zmenšuje. Zároveň náš čas vkladáme do vecí, ktoré robiť nechceme. Alebo sme na miestach, kde nechceme byť. V každom prípade takýmto spôsobom žijeme život iných.

Táto otázka sa týka hlavne každodenných maličkostí. Rozhodnutí, ktorým nedávame veľkú dôležitosť v momente. Kde a s kým trávim čas. Do určitej miery to súvisí aj s našou potrebou, aby nás okolie akceptovalo. Ale ako hovorí článok o krotení našich mamutov, táto potreba v dnešnej dobe, keď nežijeme v kmeňoch, nie je aktuálne – no pretrvala, a my jej stále prisudzujeme vysokú hodnotu.