hľadajme možnosti, nie obmedzenia

V momentálnej situácií je pre spomalenie šírenia vírusu najúčinnejším riešením ostať doma. Napriek tomu, že sa rušia spoločenské a kultúrne akcie a v blízkej dobe bude náš denný režim odlišný od toho, na čo sme zvyknutí, aj takúto situáciu vieme vnímať z mnohých uhlov pohľadu.

Využime čas strávený doma na veci, ktoré sme dlho odkladali. Nie len kvôli tomu, že sa nám nechcelo, ale napríklad aj pre to, že sme nemali čas. Čas, ktorý momentálne máme. Čas, ktorý vieme investovať do čítania knihy, ktorá nám leží na poličke. Alebo si môžeme v izbe a doma upratať, aby sa nám príjemnejšie dýchalo. Alebo si taktiež môžeme upratať v hlave. Poriadok v izbe a poriadok v hlave je prepojený.

Dôležité je nerobiť zbytočnú paniku. Rovnako dôležité je taktiež nepodceňovať situáciu, ale netreba ani zúfať nad tým, že nastáva na určitý čas iný režim. Zodpovedným prístup s ohľadom na situáciu vonku prispievame k jej riešeniu a spolu s tým máme na množstvo vecí čas doma. Nepozerajme na to, čo sa robiť nedá. Hľadajme a konajme to, čo môžeme a čím pomôžeme.