koho názor nás zaujíma

Príliš mnoho vecí odkladáme zo strachu a pochybností. Bojíme sa, čo si o tom ostatní pomyslia. Čo si o nás budú myslieť. Bojíme sa, že nie sme dosť dobrí, dosť originálny. Bojíme sa strachu. Preto sa pri dôležitých rozhodnutiach uchyľujeme do nečinnosti, prípadne sa radšej skryjeme do ulity konformity.

Ale…možno pomôže zamyslieť sa nad tým, koho názoru sa vlastne? Zaujíma nás, ako naše rozhodnutia bude súdiť kolega, kamarát alebo ďalší ľudia z nášho okolia. Bojíme sa výsmechu, poníženia? Akí sú to ľudia, ktorí sa vysmievajú tým, ktorý sa rozhodnú riskovať a ísť si za svojím cieľom? Ľudia, ktorí nás nepoznajú – nevedia dôvody, prečo robíme to, čo robíme. Ľudia, ktorí sa sami cítia neistí riskovať či robiť zmeny. Zaujíma nás názor takýchto ľudí?

Vytváraniu súdov o ľuďoch a veciach sa vyhneme ťažko, pretože to robíme automaticky každý deň. Rozlišujeme dobré a zlé veci, sympatických a nesympatických ľudí. Takýto obraz o ľuďoch nezávisí len od toho, ako sa správajú, ale tiež od našej osobnosti. Naše názory a hodnoty ovplyvňujú to, ako vidíme svet a ľudí okolo nás. Sme, tak trochu, biased. Keď si to uvedomíme, tak čo ďalej?