končíme náš deň pripravení?

To, s akými pocitmi a myšlienkami sa ukladáme do postele, hovorí veľa o tom, aký sme mali deň. Cítime sa úspešní, ak vieme, že sme splnili počas dňa to, čo sme si naplánovali. Vieme, že sme niečo zmenili, niekam sa posunuli alebo sa niečo nové naučili. V opačnom prípade, ak nám deň nevychádza podľa predstáv, na konci dňa prichádza skúška toho, či situáciu prijmeme a dokážeme si odpustiť. Odpustiť si a neobviňovať sa je rovnako dôležité ako vedieť sa pochváliť a precítiť aj malé úspechy.

Spôsob, akým končíme náš deň, hovorí tiež veľa o tom, aký budeme mať spánok. Kvalita nášho spánku ovplyvňuje našu fyzickú a psychickú energiu počas dňa a zvyky nášho dňa zase vplývajú na náš spánok a kruh sa uzatvára.

Naša večerná rutina na konci dňa je preto akýmsi rozlúčením sa s uplynulým dňom. Deň pomaly končí a o niekoľko hodín nový deň začína. Aký máme vzťah s týmto všadeprítomným cyklom konca a začiatku? Sme večer pripravení rozlúčiť sa s uplynulým dňom – alebo sa trápime a zaspávame s nekľudnou mysľou? Ako končíme náš deň?