zmena je pár kliknutí ďaleko

Historické podcasty, edukačné videá, materiály pre samoukov cudzích jazykov, filozofické diskuzné fóra, logické hry a mnoho ďalšieho. Internet je plný možností, ako sa môžeme niečo nové naučiť a zdieľať inovácie, nápady a výtvory s celým svetom.

Nikdy nebol ľahší prístup k študijným materiálom všetkého možného, ako je tomu v dnešnej dobe internetu. Nikdy predtým pre nás nebolo jednoduchšie vyhľadať si za pár sekúnd potrebné aj nepotrebné informácie o čomkoľvek. Z pohodlia domova sa môžeme spojiť s ľuďmi z celého sveta, diskutovať a riešiť problémy. Navzájom si pomáhať. No rovnako ľahké je pre nás na internete strácať čas, utekať od svojich problémov a povinností a skrývať sa za anonymné účty.

To, ako trávime náš čas v digitálnom svete, je len naším rozhodnutím. Možnosti internetu pre nás neznamenajú povinnosť využívať ich podľa nejakých kritérií. Buďme si však vedomí toho, aké možnosti máme a myslime na našu zodpovednosť za to, kam dávame náš čas dnes. Pretože aj od toho závisí, ako bude vyzerať náš zajtrajšok.