rozhodnutia s veľkými dopadmi

Sú to tie rozhodnutia, ktoré spúšťajú vlnu ďalších. Vlnu rozhodnutí, ktoré vedú k zmene vo viacerých oblastiach nášho života. Pozitívnej zmene, ale aj tej negatívnej.

Sú to tie rozhodnutia, ktoré sa týkajú nášho mentálneho a fyzického zdravia. Zahrňujú náš prístup k pohybu, spánku a strave. Zahrňujú náš prístup ku vzťahom, ktoré v našom živote vytvárame a náš postoj k veciam, ktoré tolerujeme.

Rozhodnutia s veľkými dopadmi sa týkajú našich zvykov, malých aj veľkých. Tie denne rozhodujú o tom, ako trávime svoj čas a čomu a komu venujeme našu pozornosť.

Spánok, strava, pohyb. Nepotrebujeme radikálne kroky na to, aby sme urobili zmenu. Udržateľne to budeme robiť tým, že náš proces bude postupný. Nemusíme hneď meniť náš jedálniček, nastavovať si budík o dve hodiny skôr alebo si platiť kondičného trénera.

To, čo rozhoduje, je aj malá zmena v oblastiach, ktoré majú najväčší dopad na náš deň. Tieto oblasti reprezentuje už spomínaná trojica v podobe toho, čo jeme, ako doprajeme našemu telu odpočinok a ako využijeme dar, že naše telo nebolo stvorené na sedenie.